Válka policajtů

Originálny názov: Vojna policajtov

Žáner: akční, drama

Země: Slovenská republika

Režie: Rudolf Biermann

Scénář: Arpád Soltész

Hrají: Alexander Bárta, Juraj Loj, Róbert Jakab, Patrik Vrbovský, Jakub Štáfek, Marián Mitaš, Jakub Rybárik, Ady Hajdu, Petra Dubayová, Bronislava Kováčiková, Martin Nikodým, Matej Marušin, Barbora Švidraňová, Anežka Petrová, Annamária Janeková

Hudba: Vladimír Martinka

„Když hledíš do propasti, i propast hledí do tebe.“

Vojna policajtov je nový politický thriller od úspěšného novináře a spisovatele Arpáda Soltésze. Jeho kniha, na jejímž základě vznikl film Sviňa, rezonovala před čtyřmi lety nejen na knižním trhu, ale do kin přilákala téměř 400 tisíc diváků. Děj nového příběhu Vojna policajtov se odehrává během mečiarismu v košickém podsvětí 90. let. Diváci tak budou mít opět možnost nahlédnout do reality našeho života, o které možná ani nevěděli nebo raději tušili nechtěli.

Nový film natočil jako svou samostatnou režijní prvotinu Rudolf Biermann, jeden z nejzkušenějších slovenských filmařů, který má jako producent na kontě desítky filmů. Spomenutou Sviňu ještě spolurežíroval s Mariannou Čengel Solčanskou, do Vojny policajtov se už pustil sám. Do hlavní role odolného policejního vyšetřovatele si vybral Alexandra Bártu.

Jeho kapitán Miki Mika se obratně pohybuje na hranici zákona v divokém prostředí východoslovenského podsvětí, kde si v křehké symbióze nažívají lokální mafiánské gangy kryté tajnými dohodami se SIS, podnikatelé a místní policie, štědře odměňovaná za zavírání očí před zločiny.