Filmový podzim 2023: Na co se můžeme těšit v kinech?

Aj tento podzim máme to štěstí, že můžeme být svědky mnoha výjimečných filmových projektů, které překračují geografické a žánrové hranice. Od komedií a dramat po akční a sci-fi filmy je výběr různorodý a vzrušující. V následujícím přehledu vám představíme několik pozoruhodných filmů, které si rozhodně neměli nechat ujít. Pojďme společně podniknout cestu světem kinematografie a objevit jeho kouzlo.

Kůň

Žánr: Komedie / Drama

Krajina: Slovensko / Česká republika

Délka: 80 minut

Režie: Martin Šulík

Scénář: Marek Leščák, Martin Šulík

Hrají: Daniel Fischer, Branislav Bystriansky, Dominika Kavaschová a další

V tomto slovensko-českém filmu pod taktovkou Martina Šulíka se prolíná komedie s dramatem. Příběh sleduje učitele Jána Dušičku, který jednoho dne přivede do svého bytu na druhém patře koně, což vyvolá sérii komických a dramatických situací. Film „Kůň“ nabízí hluboké zamyšlení nad mezilidskými vztahy a odhaluje pravou podstatu lásky a porozumění v předvánočním čase.

Marvels

Žánr: Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Krajina: USA

Délka: 105 minut

Režie: Nia DaCosta

Scénář: Megan McDonnell

Hrají: Brie Larson, Iman Vellani, Teyonah Parris a další

Tento americký sci-fi a dobrodružný film od režisérky Nia DaCosta nás znovu seznámí s postavou Carol Danvers, známou jako Captain Marvel. Film nás zavede do destabilizovaného vesmíru, kde se Carol spolu s Ms. Marvel a Monicou Rambeau musí spojit a naučit se spolupracovat, aby zachránily vesmír před nebezpečím.

Napoleon

Žánr: Historický / Vojenský / Životopisný / Drama / Akční / Romantický

Krajina: USA / Velká Británie

Délka: 154 minut

Režie: Ridley Scott

Scénář: David Scarpa

Hrají: Joaquin Phoenix, Vanessa Kirby, Rupert Everett a další

Tato epická historická drama od režiséra Ridleyho Scotta představuje život a kariéru francouzského císaře Napoleona Bonaparte. Film nabízí osobitý pohled na Napoleona, jeho rychlý vzestup k moci a vztah s manželkou Josephine.

Teddyho Vánoce

Žánr: Rodinný

Krajina: Norsko

Délka: 78 minut

Režie: Andrea Eckerbom

Scénář: Lars Gudmestad, Harald Rosenløw Eeg

Hrají: Marte Klerck-Nilssen, Nader Khademi, Jan Gunnar Røise a další

Tento norský rodinný film režírovaný Andreou Eckerbomovou je ideálním výběrem pro celou rodinu. Příběh vypráví o Mariannovi, který objeví, že plyšový medvěd v stánku na Vánočních trzích je živý. Teddy, plyšový medvídek, sní o bohatém majiteli, který ho bude rozmazlovat, ale osud ho zavede do starého dřevařství, kde spolu se svým novým přítelem, ježkem Bollem, objeví, co v životě skutečně záleží.