Přejít na obsah
Kdyby se holubi proměnili ve zlato

Kdyby se holubi proměnili ve zlato

DNA Rank 59 /100
B Čitelná DNA

Premiéra
24. září 2026
Délka
110 min
Režie
Pepa Lubojacki
Země
Česko, Slovensko
Přehrát video Trailer
Hrají Pepa Lubojacki, David Lubojacki, David Richter, Marco Arnone
Aktuální online dostupnost

Kdyby se holubi proměnili ve zlato online – kde sledovat?

Po kliknutí ověříme, kde je Kdyby se holubi proměnili ve zlato online aktuálně legálně dostupný v Česku. Dostupnost streamovacích služeb se může měnit.

✓Legální možnosti

Pokud je poslední ověření starší než 7 dní, dostupnost automaticky zkontrolujeme znovu.

Dostupnost se může měnit podle regionu a času. Údaje o poskytovatelích: JustWatch via TMDb.
RYCHLÉ ROZHODNUTÍ

Je tento titul pro vás?

DNA59/100
Sedne vám, pokud

Pro diváky, které zajímá příběh a postavy titulu Kdyby se holubi proměnili ve zlato.

Méně vhodné, pokud

Méně vhodné jako nenáročná kulisa, pokud nechcete sledovat vztahy a souvislosti.

Nálada
příběhový · soustředěný
Nejlépe funguje
Na soustředěné sledování příběhu Kdyby se holubi proměnili ve zlato a jeho postav.
Pozornost
Co určuje příběh Kdyby se holubi proměnili ve zlato
Pozornost Vyžaduje soustředění
70
Rewatch Střední
62
Emoce Střední
60
Zobrazit podrobný profil

Dokument Kdyby se holubi proměnili ve zlato vznikal pět let uvnitř jedné rodiny. Režisérka Pepa Lubojacki natáčela vlastního bratra a dva bratrance, jejichž životy postupně rozkládala závislost. Nejde tedy o pozorování cizích lidí z bezpečné vzdálenosti. Autorka stojí současně za kamerou i uvnitř vztahů, které se snaží pochopit.

Kdy pomoc ešte pomáha a kedy už udržuje problém

Rodiny lidí se závislostí často narážejí na bolestivý paradox. Pomoc může zachránit člověka v akutní situaci, ale může také odstranit důsledky jeho jednání natolik, že se nic nezmění. Film tuto hranici neřeší jako jednoduchou poučku. Pokládá otázku, kde končí láska a začíná kontrola, a co znamená „nechat někoho jít“, když jde o vlastního bratra nebo bratrance.

Lubojacki současně hledá kořeny problémů dál v minulosti. Závislost se ve filmu neobjevuje jako izolované selhání jednotlivce, ale jako událost, která má historii a ovlivňuje širší rodinný systém. To neznamená zbavit člověka odpovědnosti; znamená to podívat se, co všechno předcházelo okamžiku, kdy byl problém konečně viditelný.

Rodinný archiv se mění ve filmovou paměť

Snímek skládá deníkové záběry, fotografie, stylizované vzpomínky a grafické koláže. Forma odpovídá tomu, jak rodina skutečně uchovává minulost: ne jako hladkou chronologii, ale jako útržky, obrazy a situace, jejichž význam se po letech mění.

Film získal na Berlinale cenu za nejlepší dokumentární film a do českých kin míří 24. září 2026. Jeho hodnota však nestojí jen na festivalovém ocenění. Může zasáhnout právě tím, že nezjednodušuje rodinnou lásku na automatickou záchranu. Někdy je nejťažšou súčasťou pomoci priznať si, že blízkeho človeka nemožno ovládať ani zachrániť proti jeho vôli.

Klára Neuwirthová
Autor článku

Klára Neuwirthová

PODROBNÝ PROFIL ZÁŽITKU

Jaký zážitek nabízí Kdyby se holubi proměnili ve zlato

Detailní pohled na tempo, emoce, soustředění a další vlastnosti, které pomáhají odhadnout, jestli vám film sedne.

Tempo 55/100
Vyvážené
Napětí 45/100
Střední
Emoce 60/100
Střední
Pozornost 70/100
Vyžaduje soustředění
Originalita 60/100
Střední
Rewatch 62/100
Střední
Profil v kostce Vizuální podpis hlavních vlastností
Tempo: 55/100 – Vyvážené Tempo Napětí: 45/100 – Střední Napětí Emoce: 60/100 – Střední Emoce Pozornost: 70/100 – Vyžaduje soustředění Pozornost Originalita: 60/100 – Střední Originalita Rewatch: 62/100 – Střední Rewatch
Další vlastnosti: Kdyby se holubi proměnili ve zlato
30
Humor Nízké Míra humoru a odlehčení.
35
Temnota Střední Temnost tém, atmosféry a tónu.
45
Předvídatelnost Středně předvídatelné Jak snadno lze odhadnout směřování děje.
55
Citlivost na spoilery Střední Jak výrazně může znalost děje oslabit zážitek.
60
Diskusní potenciál Střední Jak moc titul podněcuje debatu po skončení.
60
Doznívání Střední Jak dlouho titul pravděpodobně zůstane v hlavě.
25
Akce Nízké Míra akčních scén a kinetické energie.
25
Romantika Nízké Důležitost romantické linie.
Jednou větou

Dokument Kdyby se holubi proměnili ve zlato vznikal pět let uvnitř jedné rodiny.

Pro koho

Pro diváky, které zajímá příběh a postavy titulu Kdyby se holubi proměnili ve zlato.

Komu spíše nesedne

Méně vhodné jako nenáročná kulisa, pokud nechcete sledovat vztahy a souvislosti.

Čím je jiný

Kdyby se holubi proměnili ve zlato staví na konkrétním konfliktu a jeho důsledcích.

Před sledováním vědět

Stačí znát základní premisu; hlavní zvraty je lepší nechat na samotné sledování.

Profil popisuje charakter zážitku a způsob sledování. Není to známka kvality ani hlasování uživatelů.